Strona rodziny Nowickich
Strona Główna | MÓJ BLOG | RÓD JAKUBA | GENEALOGIA | MIEJSCA | GROBY | FORUM JAKUBOWE | KONTAKT |
Nawigacja
Strona Główna
MÓJ BLOG
RÓD JAKUBA
GENEALOGIA
MIEJSCA
GROBY
FORUM JAKUBOWE
FOTKI
CIEKAWE STRONY
KONTAKT
co nowego?
Download
Kategorie Newsów
FAQ
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Nieaktywowany Użytkownik: 34
Najnowszy Użytkownik: Wojciech
Ostatnie Artykuły
Karta sierżanta Mich...
Anna Nowicka - przełom?
Jakub młodszy, odnal...
Najmłodszy bohater s...
DRUŻBIN
» Bruk przy kamieniu jakubowym

Udało się wreszcie upiększyć nieco dojście do jakubowego kamienia na cmentarzu w Drużbinie. Przed głazem ułożono bruk z kamieni polnych, a całość po czekającej jeszcze lekkiej kosmetyce, będzie prezentować się na 1 listopada zupełnie przyzwoicie. Czemu kocie łby? Cóż kiedyś wykładono takim budulcem ważniejsze drogi i ulice, którymi przecież przemieszczali się wiecznie wędrujący z miejsca na miejsce owczarze i ich potomkowie rozsiani na mapie.


» Nowa gałąź Nowickich w Łodzi

Wznowiona po wakacjach kwerenda w Archiwum Państwowym w Łodzi, przyniosła nowe informacje o Nowickich zamieszkujących w tym mieście przed II Wojną Światową. Co najważniejsze, udało się zlokaliozwać kolejną gałąź wywodzącą się z Warty. Więcej o tym w dziale "MÓJ BLOG".


» Krewni w Pruszczu odnalezieni

Miło mi poinformować, że udało się dotrzeć do kolejnych członków naszego rodu. Tym razem historia zawiodła krewnych do Pruszcza Pomorskiego. Więcej o tym w dziale "MÓJ BLOG"


» II ZJAZD ODWOŁANY


W związku z problemami organizacyjnymi przy tegorocznym zjeździe rodzinnym informuję, że nasze zaplanowane spotkanie w dniach 24-26 sierpnia w Księżych Młynach zostało odwołane. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się spotkać.

» Życzenia.

» Kamień Rodu Jakuba w Drużbinie

Kiedy ród rozrasta się w setki, a nawet tysiące osób, kiedy chcemy upamietnić jego protoplastów, żyjących w dawnych czasach, okazuje się często, że nie możemy już odnaleźć ich mogił. Pozacierane przez czas, stają się bezimienne, wytarte ze świadomości i wspomnień. Mamy szczęście jeśli znamy nazwę miejscowości, w której żył nasz pradziad. Wtedy przychodzi do głowy pomysł, aby wyróżnić jakoś osobę choć, odległą i nieznaną, ale dzięki, której stąpamy przecież po tym świecie. Myślimy w tym kontekście np. o miejscu, w którym żyła. Marzeniem jest wówczas, aby takie miejsce łączyło wszystkie pokolenia, wszystkich krewniaków rozsianych po całym globie, którzy będą mogli je odwiedzić i poczuć jakąś ponadczasową, niewytłumaczalną wieź ze swoim przodkiem i jego żyjącymi potomkami. Wiosną tego roku to pragnienie się urzeczywistniło. Dzięki jednej osobie...

» II ZJAZD RODU JAKUBA !!!

Wszystkich zainteresowanych informuję, że po długich poszukiwaniach odpowiedniego miejsca (w pobliżu naszego gniazda rodowego), zapadła decyzja o zorganizowaniu kolejnego Zjazdu ponownie w Księżych Młynach nad zalewem Jeziorsko. Uspokajam jednak, że będą poprawione pewne niedociągnięcia, które wystąpiły przy naszym pierwszym spotkaniu.  
Zgodnie z sugestiami uczestników będzie to zjazd 3-dniowy.
Spotkanie odbędzie się tak jak ustaliliśmy w ostatni weekend sierpnia czyli:
24 (piątek) - 26 (niedziela). W tym tygodniu zbieram pierwsze zgłoszenia.
Więcej informacji jak zwykle znajdziecie na
FORUM :)
 

APELUJĘ RÓWNIEŻ O WSZELKĄ POMOC PRZY ORGANIZACJI

» Życzenia dla Rodu Jakuba

» Non omnis moriar

Już niebawem ród jakubowy ruszy na cmentarze, aby zapalić znicze, złożyć kwiaty na grobach swoich najbliższych. Jest ich mnogo, rozsianych w całej Polsce, a także na Ukrainie, Litwie, czy nawet w Północnej Afryce. Po wielu nie pozostał nawet ślad, zatarł je wiatr czasu. Gdzieniegdzie zachowały się bezimienne mogiły, zapomniane czy wciśnięte pomiędzy nowe, piękne pomniki i grobowce. W tym przypadku, najczęściej jedyne osoby, które mogły coś wiedzieć o ich pochodzeniu już odeszły, a my sami możemy się jedynie domyślać, że pochowani są w nich nasi krewni.

Usłyszałem ostatnio podczas spotkania z jednym z dalekich krewniaków, że stare groby naszych pradziadków i prababć, to „kosztowny kłopot”. Przyznam się, że zmroziło mnie to potwornie zwłaszcza, że tak bardzo trudno jest wydrzeć ziemi to co zabrała, czyli przywrócić pamięć o miejscu, gdzie spoczął nasz przodek. O ile łatwiej jest przecież walczyć o zachowanie takiego miejsca, jest ich przecież wokół nas coraz mniej, niż budować coś zupełnie od nowa. Dlatego na przekór wszelkim chłodnym kalkulacjom starajmy się nie tylko pielęgnować pamięć, ale i również przywracać ją gdzie się tylko da. Temu służyć ma m.in. nasz pomysł poruszony na lipcowym zjeździe o upamiętnieniu tablicą naszego przodka Macieja Nowickiego (1771-1853), pochowanego na cmentarzu w Drużbinie. Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się przedstawić szerszy plan tego przedsięwzięcia.

Tymczasem spacerując w listopadowy dzień po odwiedzanych nekropoliach, pamiętajmy o innych miejscach pamięci naszego rodu, zwłaszcza tych, które nie są oznaczone krzyżami czy zdobionymi epitafiami.


» Z cyklu "Miejsca". Kliczków Mały.


Dzieje rodu, to nie tylko osoby, ale i miejsca, które na stałe wpisały się w historie rodzinne. To z jednej strony dobrze znane miasta, ale równie często anonimowe miejscowości, których nazwy niewiele nam mówią. Dziś inaugurujemy dział pt. „Miejsca”, w którym będziemy prezentować takie właśnie punkty na mapie wędrówek jakubowego rodu. Przedstawiamy wieś Kliczków Mały.


» Pierwszy Zjazd już za nami!


Stało się. I Zjazd potomków Jakuba Nowickiego jest już za nami. Przyznam się, jako organizator, że przeszedł on moje wszelkie oczekiwania. Była zabawa, refleksja i wzruszenia. Większych wpadek chyba nie odnotowaliśmy. Najważniejsze, że udało nam się wreszcie spotkać i poznać. Zacznijmy jednak od początku, oto relacja z tego wydarzenia.


Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Czy uważasz, że warto szukać własnych korzeni?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Marcin Nowicki
24/02/2011 13:11
Pierwsze nieoficjalne info o terminie zjazdu: 9-10 lipca, szczegóły wkrótce smiley

Marcin Nowicki
07/12/2010 14:06
sprawdzam czy działa smiley

Copyright © 2006

196134 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie