Strona rodziny Nowickich
Strona Główna | MÓJ BLOG | RÓD JAKUBA | GENEALOGIA | MIEJSCA | GROBY | FORUM JAKUBOWE | KONTAKT |
Nawigacja
Strona Główna
MÓJ BLOG
RÓD JAKUBA
GENEALOGIA
MIEJSCA
GROBY
FORUM JAKUBOWE
FOTKI
CIEKAWE STRONY
KONTAKT
co nowego?
Download
Kategorie Newsów
FAQ
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Nieaktywowany Użytkownik: 34
Najnowszy Użytkownik: Wojciech
Ostatnie Artykuły
Karta sierżanta Mich...
Anna Nowicka - przełom?
Jakub młodszy, odnal...
Najmłodszy bohater s...
DRUŻBIN
  Witamy
Witaj na stronie potomków Pracowitego Jakuba Nowickiego. Jeśli jesteś członkiem rodu i chcesz korzystać z forum rodzinnego, musisz się najpierw zalogować/zarejestrować
» Karta sierżanta Michała Kalinki

Ciekawą rzeczą jaką udało mi się odnaleźć w zdigitalizowanych zbiorach Archiwum Akt Nowych, jest karta sierżanta Michała Kalinki, która wraz z tysiącmi innych tego typy fiszek, znalazła się w zbiorach Instytutu Hoovera. Więcej na BLOGU.


» Anna Nowicka - przełom ?

Od czasu do czasu wspominałem w poszczególnych postach o tajemniczej Annie Nowickiej, której "ni w ząb" nie byłem w stanie określić jeśli chodzi o pokrewieństwo z innymi członkami jakubowego rodu. Wreszcie, wszystko na to wskazuje, doszło do małego przełomu. Więcej o tym na BLOGU.


» Jakub młodszy, odnaleziony

Wędrowanie Jakubów po kaliskim i sieradzkim nastręcza nie lada kłopotów. W przypadku praszczura znalazłem, jak do tej pory, 3 parafie i na tym się chwilowo skończyło. Nie było też łatwo z innym Jakubem, najmłodszym synem jego wnuka - Jana. Praktycznie po urodzeniu gość zniknął z wszelkich dokumentów metrykalnych. Całe szczęście nie na długo. Więcej na BLOGU.


» Najmłodszy bohater spod Darnicy

8 kwietnia minęła 69-ta rocznica bitwy polskich przeciwlotniaków, stoczonej z trzema eskadrami niemieckich Junkresów Ju-88 na stacji kolejowej w Darnicy (dziś jedna z dzielnic Kijowa).  Chrzest bojowy 1 Samodzielnego Dywizjonu P-lot, działającego w składzie Armii Berlinga, okupiony został śmiercią 51 żołnierzy polskich, w tym kanoniera Zdzisława Kalinki, syna Michała i Bronisławy z domu Nowickiej, siostry mojego pradziadka. Opis tej bitwy znalazł się w kilku publikacjach, w tym fabularyzowanej książeczce, z popularnej niegdyś serii „z tygrysem”. Właśnie w pozycji Stanisława Biskupskiego z 1968 roku, możemy przeczytać jak wyglądały ostatnie godziny życia młodego żołnierza. Oto historia obrońcy darnickiego, a zarazem najmłodszego żołnierza tamtej bitwy, któremu nie dane było z wojny wrócić do rodzinnego domu. KLIKNIJ I ZOBACZ


» Radosnych Świąt !!!


» "Kto ma owce, ten ma co chce" - czyli o owczarzach słów kilka

Znaczną, udokumentowaną część XVIII i XIX wieku, męscy przedstawiciele rodu Nowickich parali się fachem owczarskim. Również kobiety w tej rodzinie pośrednio lub bezpośrednio związane były z hodowlą owiec. Najczęściej poprzez swoje pochodzenie ze środowiska zajmującego się owczarstwem, lub koligacje rodzinne, których były mniej lub bardziej mimowolnymi uczestniczkami.  Owczarstwo nie było jedynie zawodem wiejskim, było też stylem życia, wokół którego narosło wiele mitów i legend. Możemy je spotkać w gawędach i wierzeniach ludowych, które po dziś dzień funkcjonują na wsi polskiej, co pokazują badania prowadzone przez etnologów. Zapraszam do lektury tekstu o tym interesującym zagadnieniu. KLIKNIJ I ZOBACZ


» O Nowickich w prasie.

Doczekaliśmy się zainteresowania ze strony prasy. W dzisiejszym (20 marca) wydaniu gazety Nad Wartą, tygodnika wychodzącego pod auspicjami Dziennika Łódzkiego, obszerny artykuł red. Dariusza Piekarczyka o Rodzie Jakuba. Ciekawy tekst ze szczególnym uwzględnieniem linii wywodzącej się od Jana => Wawrzyńca Nowickich. Zapraszam do lektury (kliknij by pobrać i przeczytać).


» Weselny rok 1898.

Długo nic nie pisałem, ale to nie znaczy, że nic ciekawego sie nie działo. Bogaty w nowe wydarzenia okazał się kolejny raz wątek łódzki. W 1898 roku kościół pod wezwaniem św. Krzyża w Łodzi, okazał się być niemym świadkiem wielu ważnych wydarzeń w jakubowym rodzie. Więcej o tym w na BLOGU.


» Olszewscy z Godynic

Przez ostatnie miesiące poszukiwań potomków Macieja Nowickiego, nieznane były mi zupelnie dorosłe losy jego córki - Heleny (po mężu Olszewskiej). Może nieznane, to za dużo powiedziane, ale ślad urwał się nagle w połowie lat 30-tych XIX wieku, kiedy to zamieszkiwała razem z mężem i dziećmi w parafii Kliczków Mały. Dzięki GENETECE, udało mi się ją odszukać...w niedalekich Godynicach. Więcej w dziele "MÓJ BLOG".


» 100 lat Wandy Nowickiej !!!

Takich jubileuszy jak ten życzmy sobie i innym. 17 września tego roku, sto lat skończyła nestorka jakubowego rodu Wanda Nowicka (z domu Kuras). Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Drogiej Jubilatce kolejnych stu lat. Przede wszystkim zaś zdrowia, pogody ducha i uśmiechu na codzień. Wszystkiego najlepszego !!!.


» Z cyklu "Miejsca" - wieś Socha

W ramach wedrówek genealogicznych przedstawiamy dzisiaj krótki opis niezwykłego miejsca o jakże zwykłej nazwie.  Poznajcie leżącą na północny zachód od Warty wieś Socha. Więcej w dziale "MIEJSCA".


Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Czy uważasz, że warto szukać własnych korzeni?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Marcin Nowicki
24/02/2011 13:11
Pierwsze nieoficjalne info o terminie zjazdu: 9-10 lipca, szczegóły wkrótce smiley

Marcin Nowicki
07/12/2010 14:06
sprawdzam czy działa smiley

Copyright © 2006

196159 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie