Strona rodziny Nowickich
Strona Główna | MÓJ BLOG | RÓD JAKUBA | GENEALOGIA | MIEJSCA | GROBY | FORUM JAKUBOWE | KONTAKT |
Nawigacja
Strona Główna
MÓJ BLOG
RÓD JAKUBA
GENEALOGIA
MIEJSCA
GROBY
FORUM JAKUBOWE
FOTKI
CIEKAWE STRONY
KONTAKT
co nowego?
Download
Kategorie Newsów
FAQ
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 29
Nieaktywowany Użytkownik: 34
Najnowszy Użytkownik: Wojciech
Ostatnie Artykuły
Karta sierżanta Mich...
Anna Nowicka - przełom?
Jakub młodszy, odnal...
Najmłodszy bohater s...
DRUŻBIN
  Artykuły: GENEO-BLOG
Karta sierżanta Michała Kalinki

Ciekawą rzeczą jaką udało mi się odnaleźć w zdigitalizowanych zbiorach Archiwum Akt Nowych, jest karta sierżanta Michała Kalinki, która wraz z tysiącmi innych tego typy fiszek, znalazła się w zbiorach Instytutu Hoovera.Anna Nowicka - przełom?

2013-08-26

Od czasu do czasu wspominałem w poczczególnych postach o tajemniczej Annie Nowickiej, której "ni w ząb" nie byłem wstanie określić, jeśli chodzi o pokrewieństwo z innymi członkami jakubowego rodu. Wreszcie, wszystko na to wskazuje, doszło do małego przełomu.Jakub młodszy, odnaleziony

2013-06-06

Wędrowanie Jakubów po kaliskim i sieradzkim nastręcza nie lada kłopotów. W przypadku praszczura, znalazłem jak do tej pory, 3 parafie i na tym się chwilowo skończyło. Nie było też łatwo z innym Jakubem, najmłodszym synem jego wnuka - Jana. Praktycznie po urodzeniu gość zniknął z dokumentów metrykalnych. Całe szczęście nie na długo.Socha - suplement

2013-03-19

Opisywałem już jakiś czas temu wieś Sochę. Kilka tygodni potem musiałem aktualizować zawarte we wpisie informacje, a to dlatego, że badania przynoszą kolejne, nowe fakty, o których oczywiście nie miałem wcześniej pojęcia. Tym razem było podobnie. Do wykazu mieszkańców wioski dopisuję naziwisko KUŹNIAK. Tak po mężu nazwyała się najmłodsza siostra mojego 2xpradziadka Kazimierza.Weselny rok 1898.

2013-02-11

Długo nic nie pisałem, więc informuje, że żyję, mam się dobrze i czasu nie traciłem. Najważniejsze - nastapił mały przełom w badaniach.Olszewscy z Godynic

2012-11-02

Przez ostatnie miesiące poszukiwań potomków Macieja Nowickiego, nieznane były mi zupelnie dorosłe losy jego córki - Heleny (po mężu Olszewskiej). Może nieznane, to za dużo powiedziane, ale ślad urwał się w połowie lat 30-tych XIX wieku, kiedy to zamieszkiwała razem z mężem i dziećmi w parafii Kliczków Mały. Dzięki GENETECE, udało mi się ją odszukać...w niedalekich Godynicach.Nowa gałąź Nowickich

2012-10-10

Sezon w AP rozpoczęty i to z jakim przytupem. Nic nie zachęca do grzebania jak małe sukcesy na samym początku wznowionej kwerendy. Tym razem przymierzyłem się do spisów lmieszkańców Łodzi z lat 1916 1919 i 1921. To był strzał w dziesiątkę.Genealogiczna podróż - Pruszcz

2012-08-24

Przerwa w funkcjonowaniu pracowni naukowej AP w Łodzi, dała mi czas na mały reset od ślęczenia przy czytniku. W zasadzie potrzebowałem tego, bo już w czerwcu goniłem resztką sił przy kwerendach i zaczęło brakować mi świeżego spojrzenia na poszczególne tropy.  Nadchodząca kanikuła sprzyjała jednak małej odskoczni od mikrofilmów, rzecz jasna nie od genealogii w ogóle. Pisałem już wcześniej, że udało mi się zlokalizować nowe osoby z rodziny siostry mojego pradziadka.  Kosteccy, byli zupełnie nowym obszarem  do eksploracji, więc zacząłem powoli, małymi krokami przygotowywać dotarcie do nich. Czas ku temu sprzyjał. Po Sosnowskich czas na Kosteckich?

06-06-2012

Jako, że mamy już początek czerwca i od ostatniego wpisu w blogu minęło trochę czasu, krótko podzielę się tym co nowego.My Heritage jednak się przydaje.

21-03-2012

Czy to możliwe, że w rodzie, którego wywód zajmuje około tysiąca osób może być tylko jedna osoba, zajmująca się na poważnie genealogią?. Może, ale jak się okazuje jest to na szczęście to mało prawdopodobne. Dzięki My Heritage udało się odnaleźć krewniaka, który nie dość, że traktuje swoją pasję bardzo poważnie, to ruszył moje badania z miejsca, tworząc drzewo jednego z synów Jana Nowickiego - Piotra.Włyń, tam gdzie Warta podchodziła pod progi domów.

20-03-2012

Kiedy słucham wspomnień dziadka i jego siostry jedną z miejscowości, która przewijała się często w kontekście młodości ich ojca, a mojego pradziadka Stanisława, jest nadwarciańska wieś Włyń. Dziś już wiem dlaczego...Styczniowy Włocławek (II)

06-02-2012

Późnym wieczorem, w swoim pokoju hotelowym, przeglądałem i porządkowałem zgromadzone materiały. Kwerenda jaką przeprowadziłem okazała się owocna, choć o jakimś absolutnym przełomie trudno było mówić. Z nadzieją na nowe, ciekawe odkrycia, ruszyłem kolejnego dania ponownie do diecezjalnej czytelni naukowej.Styczniowy Włocławek (I)

03-02-2012

Choć za oknem trzaskający mróz i mieszczuchowi przyzwyczajonemu do siedzenia w domowych pieleszach trudno w taki czas nos wyściubiać na dwór jeśli takowej potrzeby nie ma, zdecydowałem się jednak pojechać pod koniec stycznia do Włocławka.  Wiele nowych informacji posiadłem od czasu ostatniej mojej wizyty w siedzibie biskupiej i potęgowała we mnie oczywista chęć sprawdzenia ile nowej wiedzy da się wycisnąć z metrykaliów przełomu XVIII i XIX wieku. Mogłem poczekać do wiosny i jeszcze nieco poszukać w archiwaliach, które mam pod ręką w Łodzi i okolicach, ale ciekawość owe nieszczęsne wygodnictwo zwyciężyła.Zaległości - Małuszyńscy, czyli witajcie w Kalinowej.

21-12-2011

Wspominałem kiedyś jak trudnym do pokonania, sztucznie usypanym rowem przez administrację archiwalną jest podział terytorialny miejsc składowania ksiąg stanu cywilnego. W szczególności dotyka to moje badania, w których Nowiccy skaczą z parafii do parafii. Okazuje się, że przez te hocki klocki, gdzieś zagubiła mi się jedna Pani z domu Nowicka.Zaległości - Cioteczka Agata z Olędrów Liskowskich

21-12-2011


Chyba nie ma genealogów, którzy obojętnie przechodzą obok planu digitalizacji w archiwach państwowych ksiąg metrykalnych i aktów stanu cywilnego. Kapitalną pracę na interesującym mnie froncie poszukiwań wykonuje AP Poznań. Tym razem bogactwo dokumentów z parafii Lisków we Wschodniej Wielkopolsce umieszczone na szukajwarchiwach.pl ruszyło naprzód moje poszukiwania.
Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Czy uważasz, że warto szukać własnych korzeni?

Tak

Nie

Trudno powiedzieć

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Marcin Nowicki
24/02/2011 13:11
Pierwsze nieoficjalne info o terminie zjazdu: 9-10 lipca, szczegóły wkrótce smiley

Marcin Nowicki
07/12/2010 14:06
sprawdzam czy działa smiley

Copyright © 2006

196140 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie